toggle

MENU GŁÓWNE

WITAM PAŃSTWA! PDF Drukuj Email

Witam Państwa na mojej stronie internetowej po niemal dwuletniej przerwie w jej redagowaniu. Strona ta jest obecnie dość skromna. W miarę możliwości czasowych będę starał się ją aktualizować i rozbudowywać. Zamierzam przedstawiać tu informacje na temat mojej działalności oraz zamieszczać niektóre wiążące się z tą działalnością materiały.

 
REFORMA EDUKACJI POLONISTYCZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 00:21

Przedstawiam projekt przebudowy modelu nauczania języka polskiego, który w połowie lutego br. przesłałem do MEN.

Pobierz... (PDF)

 

 

PROJEKT REFORMY EDUKACJI POLONISTYCZNEJ

 

Prezentowany tekst stanowi sporządzony na użytek Ministerstwa Edukacji Narodowej projekt pakietu reform edukacji polonistycznej, ujętych w szerszym kontekście pożądanych zmian w oświacie. W projekcie tym odwołuję się do postulatów wysuwanych we wcześniejszych swych publikacjach.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 01:07
Więcej…
 
PISMO DO PREMIER EWY KOPACZ PDF Drukuj Email

Warszawa, dn. 24.09.2015 r.

 

 

Szanowna Pani

Ewa Kopacz

Prezes Rady Ministrów

Rzeczypospolitej Polskiej

 

W imieniu stowarzyszeń skupionych w Patriotycznym Związku Organizacji Kresowych i Kombatanckich stanowczo domagamy się natychmiastowego umożliwienia przyjazdu do Polski Rodaków zamieszkałych na wschodniej Ukrainie, a także podjęcia działań umożliwiających w szybkim czasie sprowadzenie do naszego kraju polskich rodzin deportowanych w głąb Związku Sowieckiego oraz ich potomków. Z oburzeniem przyjęliśmy odrzucenie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych prośby skierowanej przez Polaków zamieszkałych w Mariupolu o umożliwienie im przyjazdu do Polski. MSZ uznało, że osoby polskiego pochodzenia, które chcą ewakuacji, mieszkają blisko frontu, ale jednak jest to teren w pełni kontrolowany przez Ukraińców. Zorganizowanie wyjazdu Polakom byłoby „podważeniem” zdolności do sprawowania przez Ukrainę kontroli nad jej terenami. Oddalenie prośby Rodaków z Mariupola nie tylko uznajemy za wyraz dyktowanej serwilizmem nadmiernej troski o wrażliwość Ukraińców, ale przede wszystkim traktujemy jako przejaw bezczelności i arogancji władzy.

Więcej…
 
NOWOŚCI PDF Drukuj Email

TEKSTY OSTATNIO DODANE:

 
LEKCJA MAJDANU PDF Drukuj Email

*Referat wygłoszony na konferencji zorganizowanej w ramach XI Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu (7-8 VI 2014 r.)

 Pobierz cały artykuł (PDF)

W obliczu wydarzeń na Ukrainie zapoczątkowanych na kijowskim Majdanie polska opinia publiczna poddana została nieprawdopodobnej wręcz manipulacji, której intensywność i sposób realizacji porównywalne mogą być jedynie z mechanizmami inżynierii społecznej, wcielanymi w życie w okresie stalinowskim. Przedstawiciele głównych partii politycznych wyszli z dotychczasowych ról. Zarówno „obóz rządowy”, jak też „ostro zwalczająca” go część „opozycji”, reprezentująca „nurt narodowy”, przemówili wspólnym głosem, manifestując taką jednomyślność, jakiej nie okazywali od czasów „Magdalenki”. Między „odpowiedzialnymi” politykami z prawa i z lewa zapanowała zgoda niczym przy „Okrągłym Stole”. Tę sielankę przerywały wprawdzie drobne animozje, ale wynikały one jedynie z chęci prześcigania się w deklaracjach dotyczących zarówno form, jak też wielkości pomocy, którą Polska „powinna” udzielić Ukraińcom uciskanym przez reżim Wiktora Janukowycza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Zegar

Kto jest teraz na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj28
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tym tygodniu40
mod_vvisit_counterW ostatnim tygodniu134
mod_vvisit_counterW tym miesiącu504
mod_vvisit_counterW ostatnim miesiącu543
mod_vvisit_counterWszystkie dni52126

Online (przez ostatnie 20 minut): 2
Twoje IP: 107.22.118.242
,
Dzisiaj: Wrz 25, 2017