Zawody w Katarze zbliżają się dużymi krokami, a większa grupa mężczyzn z ekscytacją odlicza dalsze doby. W sieci globalnej pojawia się fala głosów w kwestii tego, która kadra wygra te rozgrywki, a jaka ma na to bardzo małe perspektywy. Docinek co do różnych futbolistów również nie zabraknie. Czy rzadkie historyczne wydarzenie zapewni wielbicielom piłki nożnej doniosłe przeżycia?

Wyjątkowość mundialu w Katarze

Aktualne mistrzostwa świata będą szczególnie zjawiskowe, pomimo gigantycznej ilości mistrzostw świata, które do tej pory się odbyły. Pierwszy raz w historii, mecze pomiędzy drużynami miejsce będą miały na terenie Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się nietypowa, z uwagi na fakt iż wydarzenie wydarzy się w czasie jesieni. Jest to również ostatni mundial, gdzie startować będą tylko 32 ekipy piłkarzy, gdyż na kolejnym takim zgromadzeniu piłkarskim, liczba drużyn rozszerzona zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne wypowiedzi piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Tworzą się przekonania, że wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem gigantyczne zdenerwowanie. Dookoła turnieju w kółko błąkało się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w okresie budowy obiektów sportowych i całej infrastruktury, umarła spora liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla państwa islamskiego, którym jest Katar.

Który zespół wzniesie w górę puchar?

Pomimo ogromnej niechęci aniżeli uznania wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony osób angażują się w cały proces, stawiając na różne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz